دکتر هادی خانی فیلستان معاون دانشگاه علمی-کاربردی پولاد پیچ کار ضمن حضور در این بازدید علمی، با مسئولین مرکز رشد این پارک فناوری در خصوص امکان همکاری علمی مرکز  به گفتگو پرداخت.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان تهران، با حضور مدیران واحد استانی و مراکز آموزش علمی کاربردی استان تهران تور فناوری بازدید از پارک فناوری پردیس با هدف فرهنگ‌سازی و توسعه مراکز نوآوری توسط دفتر پژوهش و فناوری معاونت علمی دانشگاه علمی­ کاربردی استان تهران را برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر جباری پور سرپرست دفتر امور پژوهش و فناوری پارک فناوری پردیس با اشاره به تاریخچه تاسیس این پارک، هدف آن را حمایت از ایده­ ها و فناوری­ های نو دانستند و تعداد شرکت­ های مستقر در پارک را حدود 250 شرکت برشمرد که در حوزه­ های الکترونیک، نرم­ افزار، ارتباطات،  فناوری اطلاعات، نفت، گاز و پتروشیمی، تجهیزات پزشکی، شیمی و زیست فناوری، مخابرات، مکانیک، فناوری نانو و دیگر خدمات فنی و مهندسی در حال فعالیت هستند.

در ادامه دکتر یونسی معاون علمی دانشگاه علمی­ کاربردی واحد شرق استان تهران ضمن اشاره به رسالت و اهداف این دانشگاه و آموزش های مهارتی دانشجویان اظهار کرد: در صورتی که مراکز آموزش علمی‌کاربردی در راستای تاسیس و توسعه مراکز نوآوری گام بردارند علاوه بر خودکفایی و کمک به تولید ملی، می­ توانند با درآمدزایی در این حوزه از اثرات سو کاهش تعداد دانشجو کاسته و زیان­ های ناشی از آن را جبران نمایند.

پس از این نشست با حضور مهندس سیری مدیر مرکز رشد پارک فناوری پردیس از آن مجموعه بازدید به عمل آمد.

وی از نحوه جذب ایده ­ها تا استقرار واحدهای فناور در این مرکز رشد توضیحاتی را ارائه نمود و در پایان از دو شتاب دهنده برتر پارک نیز بازدید شد. 

دکتر خانی در بازگشت و در مرکز علمی- کاربردی پولاد پیچ کار با ارائه بیاناتی در خصوص اهمیت فناوری های تجدیدپذیر از آمادگی مرکز متبوع برای هر نوع همکاری جدید در این زمینه خبر داد. لازم به ذکر است که اخیرا یک شرکت معتبر در زمینه تولید انرژی خورشیدی از همکاری خود با دانشگاه علمی کاربردی پولاد پیچ کار خبر داد. در این زمینه همچنین نشستی میان مدیر عامل شرکت و ریاست دانشگاه نیز برگزار گردید.